Przejdź do głównej treści
Pomiń baner

Wydarzenia kulturalne

Wydarzenia kulturalne

Po obradach zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty kulturalnej Krakowa. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych propozycji.

Kraków 1900

Wystawa Kraków 1900 w Kamienicy Szołayskich przeniesie nas w czasy, gdy miasto aspirowało do miana polskich Aten i duchowej stolicy Polski. Zobaczymy obrazy i rzeźby z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie, a także plakaty, grafiki, ceramikę, ubiory i tkaniny, przedmioty codziennego użytku oraz archiwalne zdjęcia.

Więcej informacji

28. Festiwal Kultury Żydowskiej

Wzgórze w Jerozolimie, miejsce złożenia Arki Przymierza, biblijne określenie Izraela. Syjon to konkretne miejsce na mapie, ale nie tylko – to także symbol tęsknoty za własną ojczyzną, sen o ziemi obiecanej, do którego w tym roku nawiązuje kultowy Festiwal Kultury Żydowskiej.

Więcej informacji

23. Summer Jazz Festival Kraków

Wszyscy wiedzą, jaka jest największa krakowska impreza jazzowa: trwa ponad miesiąc, a co roku przewijają się przez nią setki wykonawców. Związany z Piwnicą pod Baranami Letni Festiwal Jazzowy przyciąga międzynarodową publiczność na koncerty gwiazd, a w dodatku oferuje solidne codzienne klubowe granie (w kilku miejscach równocześnie!). Jego stałe punkty – Noc Jazzu i Niedziela Nowoorleańska – angażują wszystkich chętnych do wspólnego celebrowania muzyki.

Więcej informacji

Spółdzielczy Świętojański Jarmark Smaku i Folkloru

Jarmark przyozdobią występy zespołów pieśni i tańca, zespołów regionalnych oraz kapel. Regionalne przysmaki z Polski i zagranicy na pewno zadowolą wszystkich smakoszy!

Więcej informacji

Bukiniści nad Wisłą

Kraków zyskał nowy książkowy zakątek. Zainspirowane tradycją bukinistów nad Sekwaną, Stowarzyszenie Pełna Kultura wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym rozpoczęło stacjonarny kiermasz bukinistów na dachu pawilonu Powiśle 11 u stóp Wawelu.

Więcej informacji